e-Nigma 1.00 pl

Program e-Nigma przeznaczony jest do ochrony treści plików (w szczególności dokumentów niejawnych) przed dostępem osób trzecich. Ochrona zrealizowana jest poprzez szyfrowanie zawartości pliku kluczem 128 bitowym algorytmu RC4 (wersja pełna) , lub 40 bitowym (wersja demo), produkowanym z hasła wprowadzonego przez użytkownika. Nieznajomość hasła przy kluczu 128 bitowym nie pozwala poznać treści uprzednio zaszyfrowanego pliku. RC4 jest szeroko stosowanym algorytmem szyfrowania z kluczem symetrycznym opracowanym przez firmę RSA Data Security Inc. Algorytm ten wykorzystuje jeden klucz do szyfrowania i deszyfrowania informacji i wymaga względnie niewielkiego narzutu obliczeniowego.

Program e-Nigma wkomponowany jest w powłokę Exploratora Windows oraz programu pocztowego. Ustawienie kursora myszy na dowolny plik i kliknięcie prawym przyciskiem myszy powoduje wyświetlenie menu kontekstowego z poleceniem: Szyfruj dla plików z rozszerzeniem innym niż enigma lub Rozszyfruj dla plików z rozszerzeniem enigma. Wszystkie składniki oprogramowania instalowane są w C:/Enigma.

Opis działania:

Użykownik wybiera plik do zaszyfrowania lub rozszyfrowania. Wpisuje hasło z potwierdzeniem. Hasło jest haszowane algorytmem MD5. Następnie z otrzymanego hasza generowany jest klucz symetryczny o długości: 128 bitów- wersja pełna, 40 bitów - wersja demonstracyjna. Na koniec treść pliku jest szyfrowana kromkami za pomocą algorytmu RC4 kluczem symetrycznym.

Wynikowy plik jest tego samego rozmiaru co źródłowy. Źródłowy plik po udanym szyfrowaniu jest skasowany - patrz kasowanie pliku źródłowego. Aby przywrócić treść pliku zaszyfrowanego konieczna jest znajomość hasła którego użyto do szyfrowania. Nieznajomość hasła uniemożliwia odtworzenie treści pliku. Hasła nie są przechowywane w systemie.


Liczba pobrań: 1153
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:e-MSoft Artur Majuch
Rozmiar:3.78 MB
Nazwa pliku: Release.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 1153
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:e-MSoft Artur Majuch
Rozmiar:3.78 MB
Nazwa pliku: Release.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca