FinalBurner 1.21.0.110 pl

FinalBurner to bezpłatna alternatywa dla drogich i skomplikowanych programów do nagrywania płyt CD i DVD. Użytkownicy mogą za pomocą tego narzędzia utworzyć płyty z danymi, muzyką lub filmami. Aplikacja obsługuje oczywiście większość typów nośników optycznych, które są kompatybilne ze współczesnymi nagrywarkami, m.in. CD R/RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD DL a nawet BluRay.

Program jest darmowy, choć dla porządku warto dodać, że w głównym oknie wyświetlane są reklamy pozostałych produktów producenta. Po uruchomieniu możesz wybrać zadanie, które trzeba wykonać - przygotować zwykłą płytę danych, muzyczną, z filmem, nagrać obraz ISO lub skorzystać z wbudowanego ripera płyt audio. Niestety interfejs mógłby być bardziej przejrzysty, bo ludzie nie znający języka angielskiego mogą się pogubić w ustawieniach. Płyta z danymi może posiadać opcję automatycznego uruchamiania po włożeniu do napędu - możesz przygotować własny przycisk otwierający wskazany plik, adres internetowy lub program pocztowy.

Nagrywanie danych

Narzędzie obsługuje nośniki dwuwarstwowe nośniki BluRay i choć są one jeszcze mało popularne, to wkrótce zawitają pod dachy zwykłych domów. Zapis na płytę odbywa się z ochroną zapisu a także domyślnie wyłączone jest zamykanie sesji. Jeśli chciałbyś przygotować "uruchamialny" obraz ISO, to możesz to zrobić zaznaczając opcję Boot image i wybierając rodzaj nośnika, z którego później będzie można uruchomić komputer - dyskietka, dysk twardy lub ustawić ten parametr ręcznie.

Nagrywanie multimediów

Bardzo sprawnie można nagrać płytę z muzyką. Konwersja plików MP3 lub OGG na WAV nie stanowi żadnego problemu - wskazujesz pliki, ustawiasz kolejność utworów na płycie i czekasz aż wbudowany dekoder wykona pracę. Niestety nie ma możliwości zmiany zaawansowanych parametrów plików. Wbudowany odtwarzacz multimedialny pozwala na szybkie przesłuchanie utworów bez konieczności uruchamiania dodatkowego oprogramowania.

Dla wideoamatorów możemy śmiało polecić ten program do przechwytywania obrazu z kamery. Materiał może być zapisywany bez strat jakości lub przy wykorzystaniu kilku najpopularniejszych metod kompresji. Następnie możesz nagrać materiał filmowy na płytę DVD. Jeśli przechowujesz na dysku przechwycone pliki z innych płyt filmowych (VIDEO_TS) możesz z nich utworzyć własną kompilację DVD pozbawioną zwiastunów lub reklam. Tak samo prosto możesz wykonać płytę DVD-Video z plików filmowych w formacie MPEG, DivX, itd. mając gwarancję, że każdy "stacjonarny" odtwarzacz DVD odczyta tak przygotowany nośnik. Wadą programu jest wolne działanie z dużą ilością plików multimedialnych.

Zapisywanie plików MP3 lub WAV z płyt CDA odbywa się bardzo prosto i w zasadzie nie mieliśmy uwag do jego pracy aplikacji, jednak program nie oferuje dostępu do internetowych baz muzycznych, więc musisz się przygotować na "benedyktyńskie" wpisywanie artysty, albumu i tytułu. Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z osobnego programu do katalogowania muzyki. Zabrakło również funkcji konwersji płyt muzycznych do coraz bardziej popularnego formatu OGG.


Liczba pobrań: 782
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Protectedsoft
Rozmiar:8.59 MB
Nazwa pliku: fb_free.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 782
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Protectedsoft
Rozmiar:8.59 MB
Nazwa pliku: fb_free.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca