Ferro CCTV 2.1 pl

Program Ferro CCTV 2 umożliwia stworzenie systemu monitoringu wideo, który pozwoli zabezpieczyć mieszkanie, sklep, biuro lub samochód pozostawiony na parkingu. Pozwala oglądać obraz z dziewięciu kamer i odsłuchiwać dźwięk z dziewięciu mikrofonów.

Ferro CCTV jest wyposażony w detektor ruchu i detektor dźwięku, które włączają nagrywanie tylko wtedy, gdy obiekt znajdujący się w kadrze kamery porusza się lub gdy w pobliżu mikrofonu słychać rozmowę. Dzięki temu, zapisany materiał audiowizualny zawiera tylko te fragmenty, w których "coś się dzieje". W ten sposób zaoszczędzisz miejsce na dysku oraz szybciej przejrzysz pliki z nagraniami.

Ze względu na oszczędności przy zapisie, wynikające z wydajnej kompresji oraz stosowania detektorów, możesz przechowywać w komputerze nagrania przez wiele tygodni. Kiedy zacznie brakować przestrzeni dyskowej, program sam zwolni miejsce, usuwając najstarsze nagrania. Monitorowanie może się odbywać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy tylko uaktywnić opcję automatycznego włączania zapisu po uruchomieniu komputera.

Dostęp do programu można zabezpieczyć za pomocą hasła lub poprzez ukrycie jego okna głównego. Ukryty program działa "w tle", ale jest niewidoczny dla innych użytkowników komputera.

Jako źródło sygnału można stosować popularne kamery internetowe podłączane do komputera poprzez port USB, kamery IP wpinane do sieci LAN (kamery sieciowe), bezprzewodowe kamery IP korzystające z sieci WiFi, wielokanałowe karty DVR lub karty telewizyjne.

Do obrazu z każdej kamery dodawany jest znacznik czasowy, który pozwala ustalić kiedy zarejestrowane zdarzenie miało miejsce.

Nagrania można przeglądać na stacjonarnym odtwarzaczu DVD lub w komputerze, przy pomocy dowolnego odtwarzacza wideo.