Opera 9.52 Build 10108

Finalna wersja 9.52 popularnej przeglądarki stron internetowych. Przeglądarka w wersji międzynarodowej (zawiera polski interfejs). W nowym programie znalazły się wszystkie najlepsze cechy poprzednich wydań - użytkownik ma możliwość dostosowania belki programu do swoich potrzeb (Personal Bar), również może wybrać czy chce rozpoczynać pracę z programem w trybie jednego okna lub wielu okien. Opera obsługuje kaskadowe arkusze stylów, aplety Java oraz częściowo DOM.

Opera 9.52 przynosi ze sobą całkiem sporo zmian. Oprócz licznych drobnych uaktualnień, wprowadzono także wiele ważnych poprawek. Chodzi tu między innymi o naprawę problemów z pocztą, w tym tych występujących przy próbie importu kont POP z poprzednich wersji, zwłaszcza 9.2, korzystania z interfejsu poczty Gmail. Opera nie ma teraz także trudności z wyświetlaniem informacji o przychodzacej wiadomości.

W wersji 9.52 usunięto też liczne błędy powiązanie z konkretnymi serwisami interentowych. Autorzy zapewniaja, że użytkownicy Opery nie będą mieli już problemów z uploadowaniem zdjęć do serwisów takich jak Flickr czy prawidłową jakością obrazów wideo (a zwłaszcza podgladu miniaturek) w YouTube czy na witrynie BBC. Załatano również dziure powodującą wycieki pamięci przy korzystaniu z protokołu BitTorrent.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie Opery