Skype 4.0.0.166 beta

Skype to forma telefonu internetowego pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych i wideo z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa (dane z głosem są przesyłane w zaszyfrowanych pakietach).

Do nowości Bety wersji 4 należy przede wszystkim zoptymalizowanie aplikacji do połączeń wideo i wprowadzenie trybu pełnoekranowego, włącznie z funkcją Picture in Picture (PiP). Dodatkowo umożliwiono wklejanie filmów z serwisów Metacafe i DailyMotion oraz eksport zakładek z niektórych klientów pocztowych.

Oprócz połączeń pomiędzy komunikatorami można wykupić również opcję telefonowania na numery stacjonarne w wybranych krajach. W programie dostępny jest funkcjonalny katalog publiczny, który umożliwia szybkie odnalezienie znajomych. Do katalogu każdy użytkownik może dodać swój szczegółowy profil wraz ze zdjęciem (tworzenie Avatarów). Program posiada polską wersję językową.

Uwaga: wersja Beta, może być niestabilna