SoftwareCheck Professional 9.5

SoftwareCheck to narzędzie do pełnego audytu legalności oprogramowania posiadanego w firmie - od zasobów przechowywanych na stacjach do zakupionych licencji i posiadanych dowodów legalności. Audyt daje odpowiedź nie tylko ile i jakie licencje posiada firma, ale też gdzie się one znajdują i z jakimi konkretnie zasobami są powiązane. Umożliwia tworzenie łatwych w kontroli "metryczek" posiadanych licencji oraz "kart osobowych" stacji, jak i ogólnych bilansów.

Skaner zbiera na stacjach w sieci szczegółowe informacje o sprzęcie, tworzy "mapę zasobów", odczytuje dane o przechowywanych plikach, zainstalowanych programach, systemach operacyjnych, kluczach instalacyjnych Microsoft. Skaner nie wymaga żadnych instalacji lub zmian na stacjach roboczych. Raporty skanera po wczytaniu do bazy porównane są automatycznie z wprowadzonymi przez audytora danymi o posiadanych legalnie licencjach (rejestr zakupów, rejestr dowodów legalności, rejestr dostawców).

Fachowej inwentaryzacji i audytowi sprzyja wyraźnie utrzymana hierarchiczna struktura inwentaryzowanych zasobów; pliki i foldery są powiązane w paczki produktów za pomocą reguł - predefiniowanych w bazie i edytowalnych zasad automatycznej ewidencji.

Produkty wiązane są z konkretnymi licencjami kolejnymi regułami. W ten spobób informacja audytowa jest osiągalna na każdym poziomie szczegółowości, co ułatwia kontrolę, zaś reguły zapewniają uniwersalność i aktualność bazy. Dodatkowo wbudowano wyszukiwarkę WWW, która składa sugestie na temat tych nowych programów, które jeszcze nie zostały ujęte w bazie wzorców. Funkcja zapewnia sprawną identyfikację nieznanych zasobów lub dostęp do aktualnych opisów bezpośrednio na stronach WWW producentów lub serwisów specjalistycznych. Możliwe jest śledzenie zmian oprogramowania na stacjach.

SoftwareCheck jest dostarczany z bezpłatną maszyną bazodanową FireBird - prostotą w obsłudze, mobilną i pewną. Dzięki temu Moduł Audytora można instalować zarówno lokalnie- na stacji Audytora , jak i sieciowo- na serwerze firmowym. Raporty końcowe są generowane w oparciu o załączone kilkadziesiąt wzorców lub można tworzyć własne, dostosowane do specyfiki i potrzeb firmy (zawartość, kolorystyka, logo, nagłówki, itp) . W razie potrzeby użytkownik dysponuje eksportami większości danych do innych aplikacji. Organizacja informacji na wzór arkuszy kalkulacyjnych (siatki danych zamiast drzewek) pozwala na sprawne i intuicyjne operowanie na dużych ilościach danych jednocześnie, co ma wpływ na szybkość i jakość audytu.

SoftwareCheck jest produktem całkowicie polskim, tworzonym z myślą zarówno o profesjonalnych audytorach, jak i użytkownikach firmowych nie zajmujących się na codzień tą tematyką. Kreator Audytu pozwala natychmiast poznać i wykorzystać podstawowe funkcje programu.

Program generuje gotowe formularze Porozumień Pracowniczych opracowane przez B.S.A. jak też inne zestawienia w postaci zalecanej przez organa kontrolne w Polsce.

Wersja ewaluacyjna pozwala na skanowanie 5 stacji w trybie demo i wczytanie skanów do bazy. W demo ograniczone są niektóre wydruki i eksporty.