Weezo 1.2.1

Weezo to interesujący program P2P nowej generacji pozwalający użytkownikowi komputera na udostępnienie jego dowolnej zawartości w atrakcyjnej i w pełni konfigurowalnej szacie graficznej bezpośrednio poprzez przeglądarkę.

Wraz z programem instalowany jest serwer Apache z obsługą PHP. Program posiada dwa interfejsy – główny, dostępny bezpośrednio na komputerze oraz interfejs wyżej wspomnianej strony internetowej, który pozwala również na ustawienie większości zaawansowanych opcji, a nawet na zdalny dostęp do pulpitu komputera.

Właściciel komputera na którym zainstalowany jest Weezo może dowolnie konfigurować grupy użytkowników, interfejs strony dla każdej grupy i udostępnione zasoby takie jak eksplorator plików, trzy rodzaje albumów fotograficznych, strumieniowe odtwarzanie swoich plików multimedialnych, RSS, blog, własną stronę HTML bez publikowania na domenie internetowej, zakładki swoich przeglądarek itd. Ze względu na modularną budowę programu można do niego i dołączyć dodatkowe pluginy, które nie są instalowane z programem.

Na stronie Weezo dostępne są np. moduły takie jak baza danych MySQL, moduł forum, klienta pocztowego itp. Zdalny dostęp do programu można uzyskać w dwojaki sposób, albo poprzez wpisanie w pasku adresowym przeglądarki adresu IP wraz z ustawionym portem serwera, albo poprzez założenie konta na Weezo.net, co pozwala połączyć się w bardziej przyjazny sposób i umożliwia dostęp do komputerów bez zewnętrznego IP. Program posiada polski interfejs.