Beniamin 2.01

Beniamin to program umożliwiający nadzór rodzinny w zakresie dostępu do różnych usług związanych z Internetem. Przede wszystkim użytkownik może na różne sposoby blokować dostęp do stron WWW. Można zablokować dostęp do stron o tematyce erotycznej i pornograficznej, można definiować własne kryteria blokowania (eliminacja stron zawierających określone słowa), program umożliwia również definiowanie białych i czarnych list - czyli list stron, które pociecha może oglądać oraz stron, których dziecko nie uruchomi. Program zawiera również szereg innych możliwości, które mogą zapewnić bezpieczne korzystanie z Internetu naszemu dziecku. W Beniamin 2.0 istnieje możliwość osobnych konfiguracji dla różnych użytkowników w Windows. Opcje blokowania możliwości nagrywania płyt CD, korzystania z USB itp. Dodatkową zaletą programu jest wyjątkowo prosta obsługa. W wersji 2.0 poprawiono silnik i algorytmy wykrywania stron o niepożądanej treści. Wprowadzono, nowy jeszcze bardziej przyjazny interfejs użytkownika. Dodatkowo wprowadzono pomoc techniczną dla zarejestrowanych użytkowników.

Pozostałe możliwości:

Program umożliwia prześledzenie adresów stron uruchamianych przez pociechę podczas nieobecności użytkownika programu. Kontrola może iść dalej, Beniamin pozwala na ścisłe zdefiniowanie czasu w jakim "nadzorowany" może z Internetu korzystać (określone godziny lub maksymalny czas). Bardzo cenną funkcjonalnością programu jest możliwość blokowania pobierania plików. W tym zakresie Beniamin oferuje dwie możliwości: blokowanie pobierania plików wykonywalnych (uniemożliwia to pobranie różnego rodzaju dialerów, a także ogranicza zagrożenia wirusowe), można również zablokować możliwość pobierania dokumentów DOC, XLS, ZIP itd, które również potencjalnie mogą zawierać wirusy.

Co ważne dla wygody użytkownika, Beniamin posiada możliwość czasowego wyłączenia, użytkownik o pełnych uprawnieniach może wyłączyć jego działanie na np. 60 min., popracować na komputerze, a strażnik włączy się po upływie wskazanego czasu sam ponownie.

Program jest bezpłatny dla szkół i innych jednostkek organizacyjnych systemu oświaty oraz do niekomercyjnego użytku domowego. W pozostałych przypadkach należy zamówić licencję.


Liczba pobrań: 1366
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:Moltiva
Rozmiar:2.16 MB
Nazwa pliku: setup.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Liczba pobrań: 1366
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:Moltiva
Rozmiar:2.16 MB
Nazwa pliku: setup.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Program miesiąca