GIMP 2.6.5

GIMP (GNU Image Manipulation Program) to darmowy program służący do do manipulowania obrazem (retuszowania zdjęć, authoringu, tworzenia kompozycji, itd.). Aplikacja ma ogromne możliwości, które można dodatkowo rozszerzać poprzez niesamowitą ilość dostępnych wtyczek i nakładek.

GIMP to aplikacja, która pozwala na skorzystanie z wielu potężnych funkcji znanych z innych, rozbudowanych aplikacji do obróbki zdjęć. Wśród nich wymienić trzeba pracę na wartwach (layers), możliwości skalowania, tworzenie prostych animacji, Obsługę wielu filtrów itp.

W wersji 2.6.5 aplikacja uruchamia się w postaci klasycznego obszaru roboczego (puste okno, które wypełnia się pierwszym możliwym obrazem. Paski z zestawami akcesoriów i przycisków mogą zostać zakotwiczone w Pulpicie, co oznacza, że nie zostaną przykryte przez okno żadnego z edytowanych plików. Ponadto do przetwarzania obrazów w GIMP-ie 2.6 wykorzystano eksperymentalnie bibliotekę GEGL (GIMP "E" Graphical Library) obsługującą 8-, 16- i 32-bitową precyzję kanału dla każdej barwy.

Nie zapomniano o problemie z pędzlami, których obsługa na krawędzi obrazu była wyjątkowo niewygodna (wyłączały się) - teraz można z nich korzystać nawet wtedy, gdy wyjeżdżamy nimi poza obszar roboczy rysunku. Dodano również funkcję reagowania pędzla na szybkość poruszania kursorem oraz siłę nacisku (ang. Brush Dynamics) - w zależności od tych parametrów nakładana tekstura może mieć inny kształt i wielkość.


Liczba pobrań: 1788
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:GIMP.org
Rozmiar:16.01 MB
Nazwa pliku: gimp-2.6.5-i686-setup.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 1788
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:GIMP.org
Rozmiar:16.01 MB
Nazwa pliku: gimp-2.6.5-i686-setup.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca