Ashampoo HDD Control 1.10

Ashampoo HDD Control to narzędzie do kompleksowej obsługi twardego dysku. Program monitoruje urządzenie, testuje jego wydajność i dba o prawidłową pracę. Program Ashampoo potrafi sprawdzić stan dysku kontrolując liczbę błędów podczas odczytu i zapisu, liczbę przeniesionych, uszkodzonych sektorów czy błędów pozycjonowania głowicy. Na tej podstawie generuje raport, informując użytkownika, czy urządzenie wymaga na przykład wymiany czy powinno jeszcze służyć bez żadnych problemów. Aplikacja poinformuje cię również, jeżeli temperatura dysku przekroczy dopuszczalną granicę. Weryfikacja przeprowadzana jest w tle, co określony czas a komunikaty informacyjne wyświetlane na ekranie.

Oprócz sprawdzania stanu technicznego dysku Ashampoo HDD Control może posłużyć do uporządkowania nośnika. Aplikacja skasuje niepotrzebne pliki oraz zdefragmentuje jego powierzchnię. HDD Control ma również wbudowana funkcję defragmentacji proaktywnej, która polega na nieustannym porządkowaniu danych w tle, w trakcie pracy systemu.

Za pomocą aplikacji Ashampoo przetestujesz też wydajność swojego twardego dysku, a następnie porównasz ją w serwisie internetowym producenta z wydajnością dysków innych użytkowników. Program potrafi także kasować z dysku ślady pozostawiane podczas twojego surfowania w internecie.