Opera 10.50 build 3298

Kolejna wersja wydania 10.50 norweskiej przeglądarki Opera. Kompliacja 3298 to przede wszystkim kilkanaście drobnych poprawek, w tym załatane błędy powodujące zawieszanie się silnika Caracan w niektórych serwisach społecznościowych (w tym facebooku).

W porównaniu do poprzednich wydań, najwieksza zmianą edycji 10.50 było wprowadzenie wspomnianego już nowego silnika JavaScript o nazwie Caracan. W nowej wersji Opery zmieniono także sposób działania przeznaczonych dla przeglądarki widżetów. Twórcy Opery zadbali także o prywatność. Podobnie jak ma to miejsce w innych przeglądarkach, w Operze można obecnie przeglądać strony w trybie prywatnym i to zarówno na nowej karcie, jak i w nowym oknie.

Zmiany nastąpiły także w interfejsie aplikacji. Poszerzono pole widoku, co odbyło się kosztem menu. Nowe menu Opery dla Windows zastępuje dotychczasowy pasek menu. Dzięki efektowi Aero Glass w Windows 7 i Windows Vista Opera 10.50 jest dopasowana pod względem wyglądu do systemów Microsoftu.

Zastosowany w Operze nowy silnik Opera Presto 2.5 wprowadza większe wsparcie dla HTML5, pełne wsparcie dla CSS 2.1 i dla wielu elementów najnowszego CSS3.