Sandboxie 3.60

Sandboxie to program, który służy do zabezpieczenia komputera przed szkodliwym oprogramowaniem. Po jego instalacji wyświetlone zostaje puste okno konsoli. Aby się zabezpieczyć użytkownik powinien wybrać z głównego menu aplikację, która ma być uruchomiona w "bezpiecznym trybie". Autorzy chcieli w ten sposób zabezpieczyć dziurawą przeglądarkę Internet Explorer, jednak możliwe jest "odpalenie" w ten sposób dowolnego programu (innych przeglądarek, programu pocztowego, komunikatora, itd..).

Sandboxie blokuje próby zapisu na dysk przez szkodliwe oprogramowanie, stwarzając dodatkową warstwę pomiędzy nimi. W efekcie programy mogą tylko odczytywać informacje, a inne czynności nie są dozwolone. Dzięki temu cały system zyskuje na bezpieczeństwie.

Nowości w tym wydaniu to między innymi polepszona nawigacja klawiszami w plikach i widoku folderów, dodanie ustawienia dostępu do haseł i zarządzania sesjami dla Chrome i Mozilla Firefox, usunięcie kilku bugów oraz polepszenie kompatybilności z programami innych producentów: EverNote, nVidia nView, Sticky Password (dla Internet Explorer 9), Volumouse, WinMount.