Storino 1.0

Storino to polska odpowiedź na popularny Dropbox, czyli aplikację pozwalającą na współdzielenie plików na różnych komputerach. Pozwala umieścić we wspólnym katalogu pliki, a także dokonywać ich synchronizacji. Jest to metoda oparta na popularnej technologii cloud computing, czyli przechowywania danych w chmurze.

Storino na starcie umożliwia założenie konta o pojemności 1GB, które można rozszerzyć do 3GB za darmo poprzez program poleceń znajomym (500 MB miejsca od każdej poleconej osoby). Katalog w Storino jest bardzo prosty w użytkowaniu – mogą z niego nawet skorzystać osoby nie mające konta w systemie, a także używające różnych systemów – Windows, iPhone, Android. Za bezpieczeństwo danych odpowiada szyfrowanie 256-bit.

Storino w wersji 1.0 udostępnia nowe możliwości: samouczek oraz historie zmian plików. Dodano angielską wersję językową oraz przyspieszono działanie usługi. Dodano również możliwość zmiany miejsca położenia folderu aplikacji. Dla kont firmowych przewidziano książkę adresową, która zdecydowanie ułatwia współdzielenie plików.