iTunes 10.5.1 (64-bit)

iTunes to jeden z popularnych odtwarzaczy muzycznych dostępnych na rynku. Program oprócz możliwości odtwarzania, służy do wygodnego kupowania muzyki,

aplikacji i gier przez Internet, może także być wykorzystywany do porządkowania zbiorów muzycznych na dysku twardym, zarzadzania biblioteką mediów, itp.

Interfejs

Aplikacja została zorganizowana w sekcje - oddzielne biblioteki dla plików muzycznych, filmów, audycji telewizyjnych, podcastów i radia. Program oferuje 3 różne tryby widoku

interfejsu, w tym - Album View - porządkowanie biblioteki plików wg albumów (iTunes wyświetla także okładki oraz wyszukuje je w przypadku brakującego pliku graficznego).

Narzędzia

Ułatwienie procesu pobierania wielomegabajtowych plików filmowych w odtwarzaczu ma służyć rola asystenta (Download Manager), który pozwala oglądać filmy jeszcze w trakcie pobierania i ustanawiać priorytety w przypadku pobierania większej liczby plików. Przygotowana przez firmę Apple funkcja Ping powinna zaciekawić wszystkich użytkowników lubiących dzielić się swoimi upodobaniami muzycznymi z innymi, gdyż pozwala na własną ocenę danej piosenki także wgląd oceny innych użytkowników.

UWAGI

Program jest zalecany dla wszystkich użytkowników produktów firmy Apple, gdyż stanowi źródła dostępu do sklepu Apple Store.