BitTorrent 8.0 Build 25431 Beta

BitTorrent to program, działający w oparciu o jeden z najpopularniejszych protokołów do bezpośredniej wymiany plików o tej samej nazwie, różniący się nieco działaniem od takich sieci jak KaZaA czy Gnutella.

BitTorrent posiada wszystkie funkcjonalności potrzebne do pobierania i wysyłania plików torrent. Po zainstalowaniu aplikacja automatycznie identyfikuje kliknięcia w przeglądarce plików (torrentów) przeznaczone do pobrania. Dodatkowo posiada możliwości stworzenia własnego harmonogramu pobierania, wykazu dokładnych informacji na temat ściąganych przez nas plików a także ustawienia działów RSS z naszych ulubionych stron.

Nowością w wersji 8, której kodowa nazwa to "Chrysalis" jest przeprojektowany interfejs użytkownika. Ma on być o wiele wydajniejszy, prostszy i bardziej przyjazny. Dodatkowo nowa wersja niesie za sobą możliwości tworzenia własnych spersonalizowanych kanału treści, w których umieszczać będziemy wybrane przez nas dane, którymi możemy się wymieniać z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi.