MKS_vir 2004 Demo

14 dniowa wersja demo jednego z najpopularniejszych polskich programów antywirusowych (z bazą wirusów z 13-08-2004), który wykorzystuje najnowsze technologie do walki z sieciowymi zagrożeniami: wirusami, koniami trojańskimi oraz robakami. Program ma trójdzielną budowę modułową. Pierwszy moduł, Monitor Antywirusowy, pracuje na poziomie jądra systemu i na bieżąco monitoruje wszelkie operacje na plikach (uruchamianie, tworzenie, otwieranie, kopiowanie, itd.), dzięki czemu jest w stanie zablokować zainfekowanie systemu przez groźny program. Aby zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa na bieżąco skanowana jest pamięć systemu pod kątem występowania znanych i nieznanych (dzięki algorytmom heurystycznym) odmian wirusów. Drugi moduł to Skaner dyskowo-plikowy, który umożliwia przeprowadzanie skanowania na żądanie, czyli dokładnego sprawdzenia plików na dyskach twardych i napędach w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju szkodliwego oprogramowania. Dzięki umieszczeniu w pakiecie dodatkowego, 32 bitowego skanera pracującego w systemie DOS możliwe jest także usunięcie wirusów z plików systemu Windows, sektorów startowych dysku oraz tablicy partycji. Trzeci moduł programu, Skaner poczty przychodzącej mks_mail, odpowiada za skanowanie przychodzących wiadomości elektronicznych. Dzięki szybkiemu wykryciu znajdujących się w nich robaków i koni trojańskich możliwe jest zabezpieczenie najpopularniejszego w tej chwili źródła wirusów, jakim jest poczta email.

Program MKS_VIR 2004 Demo posiada również funkcję automatycznej aktualizacji, która na bieżąco pobiera najnowsze definicje wirusów oraz nowe wersje komponentów z serwerów producenta.

W obecnym wydaniu programu wprowadzono również kilka zmian:

- Dodane mechanizmy detekcji Spyware i Adware

- Integracja programu z Windows Security Center dostępnym w SP2 do Windows XP

- Informacja o wersji pakietu w głównym oknie skanera

- Informacja o czasie sprawdzenia obecności alertowej aktualizacji (dostępna po najechaniu na ikonę w zasobniku systemowym).

- Obsługa SSL w skanerze poczty

- Obsługa mechanizmu System Restore (dostępnego w Windows ME/XP/2003)

- Możliwość podglądu kolejki plików w monitorze

- Dodana funkcja rozpakowywania plików CHM

- Nowy moduł skanowania plików wsadowych BAT

- Nowy moduł heurystycznej detekcji robaków typu Gaobot

- Uproszczona obsługa numerów seryjnych przy odnawianiu licencji

- Sortowanie raportów w skanerze (od najnowszych do najstarszych)


Liczba pobrań: 1182
Cena/licencja:Demo
Producent/dystrybutor:MKS Sp. z o.o.
Rozmiar:9.49 MB
Nazwa pliku: mksdemo.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Program miesiąca