GAIM 0.78

Darmowy, wieloplatformowy komunikator internetowy, pozwalający na prowadzenie rozmów w zagranicznych sieciach: AIM (protokół Oscar), ICQ, MSN Messenger, Yahoo, Jabber, Zephyr, IRC oraz w naszym rodzimym Gadu-Gadu. Aplikacja umożliwia jednoczesne zalogowanie się do każdej z sieci (trzeba posiadać własny login), co w praktyce oznacza, iż każdy użytkownik może rozmawiać z osobami z ICQ w jednym oknie, śledzić co dzieje się na kanale IRC w drugim oraz dyskutować z przyjaciółmi na Gadu-Gadu w kolejnym. GAIM posiada szereg funkcji i opcji dodatkowych, do których należą m.in. możliwość zmiany skórek oraz stosowanie wtyczek.

Program jest jednym z niewielu zagranicznych komunikatorów wykorzystujących polską sieć Gadu-Gadu, jednakże aby mógł zagrozić naszemu Gadu-Gadu, twórcy muszą jeszcze popracować nad lepszą obsługą krajowego protokołu. Użytkownicy mają problemy z pobraniem listy kontaktów z serwera GG, nie mogą korzystać ze wszystkich ikon dostepnych w GG (trzeba je wpisywać ręcznie lub dodać do katalogu), nie mogą również korzystać z katalogu publicznego, co oznacza, że muszą znać numer GG przyjaciół, aby dodać ich do swojej listy kontaktów. Być może w niedalekiej przyszłości GAIM lepiej będzie sobie radził z obsługą protokołów, bowiem autorzy w dokumentach FAQ zamieścili wyjaśnienie, iż pewne funkcje komunikatora czasowo nie działają we wszystkich sieciach.

W najnowszym wydaniu dodano protokół SILC, dodano nowe funkcje do interfejsu (przeciąganie znajomych do okna Add Buddy Pounce, opcja przeglądania logów konwersacji), rozszerzono funkcjonalność historii, umożliwiono automatyczne zapisywanie rozmiarów konwersacji i chatów oraz ulepszono obsługę wtyczek. Dodatkowo wyeliminowano szereg błędów i usunięto zbędne funkcje z menu preferencji programu.


Liczba pobrań: 980
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Rob Flynn, Eric Warmenhoven i inni
Rozmiar:6.22 MB
Nazwa pliku: gaim-0.78.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 980
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Rob Flynn, Eric Warmenhoven i inni
Rozmiar:6.22 MB
Nazwa pliku: gaim-0.78.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca