ALLPlayer 5.2

ALLPlayer to popularny polski odtwarzacz plików multimedialnych. Odtwarza filmy zapisane w wielu formatach, w tym także DVD, obrazu z kamer Internetowych lub CD. Program umożliwia także podgląd niedociągniętych plików filmowych (FIXAVI).

Oczywiście ALLPlayer potrafi wyświetlać napisy zsynchronizowane z odtwarzanym obrazem, a funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy) zapewnia, że zawsze zdążymy przeczytać wszystkie teksty (zdarza się, iż napisy są zbyt "gęsto" uporządkowane). Program sam analizuje długość napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia. Kolejną zaletą aplikacji jest możliwość dołączenia do pliku AVI menu (nie w osobnym pliku, ale w pliku AVI z filmem) takiego, jak w filmach DVD.

Jak piszą producenci, w wydaniu 5.2 "dajemy Wam ALLMediaServer - Serwer plików multimedialnych (video, audio, fotografie) w standardzie DLNA (ALLShare), dzięki któremu pliki z komputera można obejrzeć na dowolnym urządzeniu (telewizor, BluRay, tablet, telefon) podłączonym do domowej sieci za pomocą WiFi lub LAN.".

Inne zmiany w wydaniu to:

nowa PlayLista, będąca także darmowym serwerem DLNA/ALLShare (ALLMediaServer 0.8)

poprawiony błąd, który powodował, że ALLPlayer nie otwierał niektórych plików m2ts, mts, ts, mkv, w których była ścieżka napisów nie rozpoznana poprawnie lub uszkodzona

w górnym-prawym rogu OSD dodatkowe klawisze szybkiego powiększania/pomniejszania obrazu szczególnie przydatne na laptopach z niewielkim ekranem, ale dużą rozdzielczością (okno programu z filmem jest w takich wypadkach często zbyt małe, ale teraz łatwe do powiększenia)

filmy w tej samym wielkości odpalane jeden po drugim uruchamiać się będą w tym samym miejscu, powiększeniu co film poprzedni, czyli ALLPlayer zapamiętuje położenie i wielkość okna programu z filmem

poprawione pobieranie napisów do filmów

obsługa kilku nowych rodzajów plików jak MP3HD itd.

i wiele innych drobnych lub zapomnianych poprawek...