Pajączek 5 NxG Professional 5.9.8

Pajączek 5 NxG Professional to jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich edytorów stron internetowych, oferujący przebogate opcje w ramach wygodnego i łatwego w obsłudze interfejsu.

Pajączek 5 NxG Professional zawiera bogatą bazę schematów kolorowania składni, obsługuje serwery FTP oraz oferuje synchronizację serwisów. Wspiera pracę grupową oraz posiada zaawansowane narzędzia edycji dla różnych języków (PHP, XHTML, XML, JavaScript) i zarządzania witrynami. Wersja Professional przeznaczona jest dla profesjonalistów, wspomaga zaawansowane technologie i jest bogato wyposażona w wszelkiego rodzaju narzędzia wspomagające pracę nad witryną WWW.

Zmiany w tej wersji w stosunku do wersji 5.9.7:

Poprawka w funkcji parsowania komentarzy CSS, co miało wpływ na poprawność działania funkcji dynamicznych podpowiedzi do CSS, weryfikacji składni CSS i HTML, dostępu do selektorów w arkuszach CSS, nawigatora CSS, itp.

Poprawka w sposobie zapisu informacji o folderach/plikach wykorzystywanych w oknach formatowania kodu i rozszerzonego wyszukiwania w rejestrze Windows.

Nowy wygląd okna rozszerzonego wyszukiwania i zamiany. Okno zostało również powiększone, aby praca z nim była wygodniejsza.

Okno rozszerzonego wyszukiwania i zamiany nie jest już modalne i pozwala na obsługę edytora i dokumentów bez wychodzenia z okna.

Okno rozszerzonego wyszukiwania i zamiany posiada nowy przycisk, dzięki któremu można go zwinąć do niewiele zajmującego ekranu obszaru.

Automatyczna modyfikacja ścieżki podglądów plików CHM w sytuacji, gdy w ścieżce znajdują się znaki / zamiast \, które powinny być w Windows używane jako separatory katalogów w ścieżkach.

Do programu dołączony został nowy kurs HTML. Oprócz kursu Pawła Wimmera w Pajączku znajduje się również kurs Sławomira Kokłowskiego, dostępny w Internecie pod adresem http://www.kurshtml.edu.pl . Kurs został umieszczony za zgodą autora i znajduje się w menu POMOC. Korzystając z poleceń menu Pomoc można wyświetlać w Pajączku (na dolnym panelu) poszczególne rozdziały kursu.

I inne ulepszenia