eSpeedFan 2.5

eSpeedFan to program, którego zadaniem jest monitorowanie i wyświetlanie aktualnych parametrów wszystkich komputerów pracujących w danej sieci LAN. Parametry te wyświetlane są w postaci czytelnej listy. W przypadku gdy któryś z parametrów przekracza swoją dozwoloną wartość, to problematyczny komputer dodawany jest automatycznie do listy alarmów, która znajduje się w głównym oknie programu.

eSpeedFan monitoruje następujące parametry:

- Temperatura procesora, HDD, komputera, karty graficznej

- Zasilanie 12V, 3.3V, VCORE

- Prędkość wiatraczka na CPU

- Wolne miejsce na HDD

- Obciążenie procesora

- Zużycie pamięci RAM.

- Parametry SMART dysku twardego

Parametry pracy każdego z monitorowanych komputerów zapisywane są co pięć minut do bazy danych. Aplikacja umożliwia eksport zapisanych parametrów z bazy danych do pliku Excel, co umożliwia tworzenie raportów z określonego czasu pracy danej grupy komputerów. Przewodnik po programie można pobrać tutaj (wersja PDF).

W nowej wersji:

- eSpeedFan zgłasza błąd w przypadku gdy na monitorowanym komputerze wyłączono SpeedFan. Poprzednie wersje nie rozpoznawały takiego zdarzenia i wysyłały do bazy danych niepoprawne dane.

- eSpeedFanReader zgłasza błąd "SpeedFan detection fail" w przypadku gdy na jednym z monitorowanych komputerów wyłączono SpeedFan.

- eSpeedFanReader podczas generowania raportu, nie bierze pod uwagę danych zapisanych do bazy kiedy to na monitorowanym komputerze wyłączony był SpeedFan.

UWAGA OD PRODUCENTA

W paczce znajduje się polska instrukcja instalacji programu. Proszę się z nią bezwzględnie zapoznać!!!