TeamViewer Beta 8.0.16284

TeamViewer to oparta o VNC aplikacja do zdalnego dostępu do drugiego systemu. Jedną z jego największych zalet jest brak konieczności instalacji na dysku komputera. Wystarczy, że jest uruchomiony na obu łączących się maszynach. Program jest bezpłatny do zastosowań niekomercyjnych.

TeamViewer, to program bardzo prosty w obsłudze i konfiguracji. Posiada wsparcie do przesyłania plików za pośrednictwem FTP, a także każde połącznie posiada najwyższy standard zabezpieczeń wliczając w to połącznia SSL i HTTPS. Najnowsze wersje aplikacji posiadaj możliwość przeprowadzania konferencji audi-wideo przez komunikatory internetowe, przy jednoczesnym korzystaniu z wszelkich funkcji aplikacji.

Wersja 8 to:

- Przekazywanie prowadzenia sesji od jednego eksperta do następnego: zaproś współpracowników do aktywnego udziału w zdalnym sterowaniu sesją aby wspólnie rozwiązać problem klienta. W razie potrzeby, możliwe jest całkowite przekazanie prowadzenia sesji.

- Dodawanie komentarzy do sesji na potrzeby rozliczeń: Po zamknięciu sesji zdalnego sterowania, dodaj komentarz na jej temat. W panelu TeamViewer Management Console wszystkie informacje potrzebne np. do rozliczeń są dostępne nawet po dłuższym czasie. Funkcja obsługiwana przez systemy Windows, Mac, Linux, iOS i Android.

- Łatwe planowanie meetingów online w programie Microsoft Outlook: zintegrowany przycisk TeamViewera umożliwia planowanie meetingów online bezpośrednio w kalendarzu programu Outlook. Możesz szybko przekształcić zaplanowane spotkania w meetingi w programie TeamViewer i rozesłać zaktualizowane zaproszenie wraz z danymi do logowania.

- i inne usprawnienia