ALLPlayer Portable 5.3

ALLPlayer Portable to popularny polski odtwarzacz plików multimedialnych. Odtwarza filmy zapisane w wielu formatach, w tym także DVD, obrazu z kamer Internetowych lub CD. Program umożliwia także podgląd niedociągniętych plików filmowych (FIXAVI). Jest to wersja przenośna, której nie trzeba instalować na dysku.

Oczywiście ALLPlayer potrafi wyświetlać napisy zsynchronizowane z odtwarzanym obrazem, a funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy) zapewnia, że zawsze zdążymy przeczytać wszystkie teksty (zdarza się, iż napisy są zbyt "gęsto" uporządkowane). Program sam analizuje długość napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia. Kolejną zaletą aplikacji jest możliwość dołączenia do pliku AVI menu (nie w osobnym pliku, ale w pliku AVI z filmem) takiego, jak w filmach DVD.

Od wydania 5.2 program posiada ALLMediaServer - serwer plików multimedialnych (video, audio, fotografie) w standardzie DLNA (ALLShare), dzięki któremu pliki z komputera można obejrzeć na dowolnym urządzeniu (telewizor, BluRay, tablet, telefon) podłączonym do domowej sieci za pomocą WiFi lub LAN".