Warsztat JZK 13.01.2013

Warsztat JZK to program do obsługi warsztatu samochodowego. Głównym odbiorcą aplikacji jest serwis samochodowy, prowadzący nie tylko naprawę w razie awarii – opłacaną przez klienta lub gwaranta – ale także okresowe przeglądy z funkcją przypominania o terminie ich wykonania. Dostępne są dodatkowe usługi w rodzaju przechowywania opon oraz możliwość prowadzenia sprzedaży detalicznej, na przykład w ramach sklepu internetowego. Program zawiera aż 205 ważnych funkcji i modułów. Warto wymienić niektóre z nich:

- obsługa serwisu samochodowego, zamówień, sprzedaży i komisu

- rejestr przeglądów, drukowanie gwarancji

- automatyczny SMS o samochodzie gotowym do odbioru!

- RAPORTY pozwalające dokładniej zorientować się w standingu firmy, obrotach na poszczególnych markach, przychodach generowanych przez mechaników itp.

- OPONY do rejestrowania przechowywania opon na zimę, drukowania kwitów, wymiany itd...

- Import kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego!

Warsztat JZK jest w całości po polsku, a o jego funkcjach można przekonać się dzięki 30-dniowej wersji trial.

Nowe funkcje i moduły w tej wersji:

- moduł Waluty: dodanie tabel kursów wymiany Europejskiego Banku Centralnego, łącznie z użyciem tych tabel w ramach modułów fakturujących. Na każdy dzień będą do wyboru tabele NBP/A oraz EBC. W ustawieniach programu będzie można wybrać, czy domyślnie podpowiadać tabelę NBP, EBC czy też wybierać najbardziej korzystną podatkowo. Przeliczanie krzyżowe (np z GBP na PLN via EUR).

- faktury uproszczone. W ramach standardowego okienka Faktura VAT dojdzie możliwość wystawienia danej faktury jako uproszczonej, o ile nie przekroczny kwoty 450 zł albo 100 euro. Nie przewidujemy nowego modułu w tym celu.

- faktury zbiorcze. Rozszerzenie obecnego modułu "Faktura do WZ" o automatyczne fakturowanie dostaw z całego miesiąca.

- zbiorcza faktura korygująca. Prosta faktura, podająca tylko zbiorczą kwotę obniżki wartości i sumy podatku.

- nowy wzór wydruku faktury zbiorczej. Drukowanie łącznej kwoty dostaw.

- faktury w brudnopisie. Nowa funkcja pozwalająca zbierać usługi i towary z całego miesiąca, tak aby zamknąć i zafakturować sprzedaż do 15 dnia kolejnego miesiąca.