Ccleaner Portable 4.02.4115

Ccleaner Portable to darmowe narzędzie do optymalizacji systemu operacyjnego, które usuwa niepotrzebne i tymczasowe pliki z komputera. Dzięki niemu system Windows działa szybciej, efektywniej, a na dysku twardym pozostaje więcej wolnego miejsca. Jest to wersja przenośna, która nie wymaga instalacji na dysku.

CCleaner jest bardzo szybki w działaniu, oraz umożliwia usuwanie Internet Explorer Cache, Historii, Cookies, Index.dat, ostatnio otwierane adresy URL. Dzięki niemu pozbędziemy się plików z kosza, katalogów plików tymczasowych oraz plików tymczasowych innych aplikacji (Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Office XP, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce i wiele innych). Dzięki skanerowi rejestru możemy być pewni, że stare lub nieużywane wpisy nie będą spowalniały systemu. Program zapewnia współpracę z aplikacjami takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox . Twórcą aplikacji jest Piriform.

W najnowszym wydaniu aplikacji pojawia się kilka nowości, z których najważniejsze to

- poprawiono czyszczenie historii pobierania w Firefoxie

- poprawiono wykrywanie ciasteczek w IE 10

- ulepszono wykrywanie elementów startowych Google Chrome

- poprawiono wykrywanie sterowników w File Finder

- dodano czyszczenie dla Adobe Fireworks 6.0, Nero 12 Platinum HD Suite, Foxit Reader 6.0, Virtual Clone Drive, PDFCreator oraz PDF Architect

- poprawiono czyszczenie Freemake Video Converter

- mniejsze poprawki oraz ulepszenia interfejsu użytkownika