Punkt Skupu 6.1

Punkt Skupu jest aplikacją przeznaczoną dla wszelakich punktów skupu surowców wtórnych (złom, miedź, aluminium). Powstała ona w celu jak najlepszego ułatwienia pracy osobom prowadzącym tego typu placówki i jest kompletnym narzędziem do tego celu. Punkt Skupu pozwala w łatwy i szybki sposób wprowadzać nowe dane do ewidencji, wystawiać formularze przyjęcia odpadów i surowców wtórnych, a także gromadzić dane stałych kontrahentów w bazie danych. We wszystkich przypadkach otrzymujemy możliwość wygodnego posortowania danych według wybranych parametrów – nazwa/nazwisko, numer NIP, itp.

Punkt Skupu przyda się także w firmie posiadającej kilka placówek – program pracuje w sieci i umożliwia prowadzenie wspólnych baz klientów, magazynów i ewidencji. Mamy tu także możliwość wystawiania rachunków i faktur – VAT, KP/KW.

W tej wersji dokonano rozdziału programów wg branż. W przypadku, gdy prowadzimy wyłącznie skup i sprzedaż surowców wtórnych, używamy programu Punkt Skupu, w przypadku gdy prowadzimy wyłącznie sprzedaż wyrobów węglowych, używamy programu Skład Opału, w przypadku gdy prowadzimy działalność w obu branżach używamy jednego, dowolnego z nich, i odblokowujemy funkcje dla obu branż (menu Opcje - Wybór branży). Zakupionych wcześniej kluczy licencyjnych na nie trzeba wymieniać.