Artweaver Plus 4.0

Artweaver Free to darmowy program dla miłośników malowania, którzy nie potrzebują skomplikowanego edytora graficznego. Do dyspozycji otrzymujemy możliwość pracy na warstwach, obsługę przezroczystości, bibliotekę filtrów, kilkanaście końcówek pędzli czy cały panel do regulacji kolorystyki. Interfejs graficzny momentami do złudzenia przypomina popularnego Adobe Photoshopa. Wystarczy spojrzeć na niektóre panele narzędzi oraz umiejscowienie funkcji w górnym menu.

Artweaver Free potrafi importować pliki w formacie BMP, GIF, JPEG, PCX, TGA, TIFF, PNG oraz PSD (wraz z podziałem na warstwy). Do dyspozycji użytkownika oddano bogatą bibliotekę popularnych filtrów, takich jak wyostrzanie, rozmycie, uwypuklenie czy mozaika. Program może się pochwalić znikomym zużyciem zasobów systemowych – przynajmniej jak na edytor graficzny. Jej interfejs jest całkowicie spolszczony. Szkoda tylko, że nie dotyczy to pliku pomocy. W odróżnieniu od wersji Free mamy tu wiele funkcji, jak na przykład dokowanie palety w oknie głównym, podgląd nowych filtrów, edycję pędzli, czy też wsparcie dla procesorów wielordzeniowych.

W najnowszej wersji wprowadzono natywne wsparcie dla procesorów wielordzeniowych, nowy interfejs zakładek, nowe narzędzia, dodatkowe efekty (jak Portrait, Dithering, Video, Difference Clouds), wsparcie dla Windows Image Acquisition i wiele, wiele innych użytecznych elementów.