Skład Opału 6.2.3

Skład Opału to bardzo przyjazny w obsłudze program do sprzedaży opału, w tym wszelkich wyrobów węglowych. Szybko wystawisz wszystkie dokumenty wymagane w Twojej pracy, wydrukujesz zestawienia do Urzędu Celnego, zbudujesz swoją bazę Klientów. Nie musisz czuć się dobrze w obsłudze komputera, aby z niego sprawnie korzystać. Aplikacja oblicza akcyzę na węgiel, jest zgodny z przepisami na rok 2013.

Skład Opału umożliwia wystawianie dokumentów dostawy, obrazujących sprzedaż zwolnioną od akcyzy. Sporządzanie tych dokumentów jest proste i intuicyjne. Program zawiera tabelę podmiotów zwolnionych z podatku akcyzowego, z której można szybko korzystać podczas wystawiania Dokumentów. Wystawiając Dokument dostawy, program wylicza także kwotę sprzedaży zgodnie z aktualnymi zasadami podatkowymi (doliczanie akcyzy, zgodność wyliczeń z kasą fiskalną i inne).

W tej wersji dodano:

- automatyczne przeliczanie cen sprzedaży netto na brutto oraz brutto na netto, w oknie Faktury i w Cenniku. W przypadku wyrobów węglowych podajemy teraz "czystą" cenę netto, a program samodzielnie doda akcyzę (w przypadku braku zwolnienia) oraz VAT.

- do Ewidencji faktur dodano kolumnę zawierającą kwotę akcyzy.

Zmieniono:

- zmieniono kolejność kolumn Faktury, w przypadku sprzedaży objętej podatkiem akcyzowym, zachowując ciąg logiczny: kwota netto, kwota akcyzy, wartość netto, VAT, wartość brutto.

- raport sprzedaży zawiera teraz "czyste" ceny netto, bez podatku akcyzowego.

- kwoty netto w Tabeli faktur zamieniono na brutto.

UWAGA

Z wersji demo możesz korzystać nawet przez 60 dni.