Stellarium 0.7.1

Narzędzie dla miłośników astronomii oraz dla tych, którzy lubią błądzić wśród gwiazd i konstelacji. Po uruchomieniu, narzędzie renderuje realistyczny obraz nieba z dowolnego punktu na Ziemi. Zamiast wychodzić w środku nocy na zewnątrz i podziwiać gwiazdy, zobacz bez lornetki i teleskopu wszystko na nieboskłonie.

Program korzysta z bibliotek OpenGL, aby zapewnić niesamowite efekty graficzne na ekranie monitora. Dzięki niej można obejrzeć ponad 120 tysięcy gwiazd, planet i głównych satelitów w czasie rzeczywistym. Oczywiście możliwe jest odczytanie dokładnej pozycji każdego obiektu niebieskiego.

Nawet w dzień (kiedy Słońce uniemożliwia amatorom obserwacje nieba) w programie widać poszczególne planety. Aplikacja została wzbogacona o mitologiczne stwory (które nakładają się na 88 konstelacji), zdjęcia ponad 70 mgławic oraz prezentację Drogi Mlecznej.

Widok pleneru można zmieniać za pomocą skórek i dzięki temu dodawać nowe efekty - mgły otaczającej obserwatora. Efekty 3D są generowane naprawdę szybko i nawet komputery wyposażone w starszy sprzęt nie powinny mieć problemów z ich obsługą. W zależności od natężenia światła słonecznego wirtualny obraz dostosowuje swoje natężenie dzięki czemu widać wszystko nawet w środku dnia. Potężne powiększenie pozwala na zbliżenie najbardziej oddalonych gwiazd.


Liczba pobrań: 700
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Stellarium Team
Rozmiar:16.77 MB
Nazwa pliku: stellarium-0.7.1.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Liczba pobrań: 700
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Stellarium Team
Rozmiar:16.77 MB
Nazwa pliku: stellarium-0.7.1.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Program miesiąca