Photo-Brush 5.30

Photo-Brush to prosta aplikacja do edycji grafiki rastrowej. Nie zawiera takiej liczby opcji jak duże programy typu Photoshop czy GIMP, jednak oferuje naprawdę sporo narzędzi do retuszu i edycji zdjęć. Oferuje użytkownikowi dostosowywanie jasności, kontrastu, nasycenia kolorów, poziomów poszczególnych składowych (czerwony, niebieski, zielony). Powiększanie lub zmniejszanie obrazków odbywa się z użyciem interpolacji (użytkownik ma możliwość wyboru kilku jej rodzajów: biliniowej, hermitowskiej, bikubicznej, bisklejanej), a więc nie jest prostym pominięciem lub zwielokrotnieniem niektórych pikseli. Dzięki temu zdjęcie powiększone nawet trzykrotnie nie cierpi na "pikselozę", lecz zachowuje jakość zbliżoną do oryginału (przy ewentualnie nieco mniejszej ostrości).

Równie interesującym narzędziem jest Proportional Crop. Przypomina typową opcję do wycinania fragmentów obrazu, ale umożliwia ustalenie stałego stosunku wysokości do szerokości wycinanego fragmentu, tak że wycięty obszar będzie zawsze miał odpowiednie proporcje, aby wydrukować go jako zdjęcie do albumu (proporcje 6:4), chociaż oryginał nie zachowywał tych proporcji (np.. 4:3 - proporcje obrazu z aparatu cyfrowego).

Główną wadą aplikacji, zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowania profesjonalne jest brak obsługi warstw (layers). Do amatorskiej edycji zdjęć Photo-Brush sprawdzić się może jednak znakomicie, zwłaszcza że możliwości programu można rozwinąć za pomocą wtyczek i dodatków.

UWAGI

30-dniowa wersja próbna.


Liczba pobrań: 1028
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:MediaChance
Rozmiar:13.54 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Programy producenta
Liczba pobrań: 1028
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:MediaChance
Rozmiar:13.54 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca