PITy 2010 1.2.7.3

Bezpłatny program do rozliczania deklaracji podatkowych za rok 2010. Wygodny kreator zeznania i objaśnienia poszczególnych formularzy. Pozwala wypełnić zeznaniana formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28/A, PIT-28/B, PIT/D, PIT-2K, PIT/O, PIT/B, PIT/Z, PIT/ZG, PIT/M, NIP-1 i NIP-3 (w charakterze zgłoszeń identyfikacyjnych i aktualizacyjnych), NIP-B, NIP-C, przelewy podatkowe, SSE-R, SSE-R/A, SSE/A. Osoby korzystające z tej aplikacji w roku ubiegłym mogą także zaimportować dane do edycji 2010. Wystarczy zainstalować nową wersję, a wszystkie dane podatnika oraz współmałżonka zostaną automatycznie uzupełnione.

Funkcje programu:

- Przenoszenie wszelkich danych do zeznań z załączników i odwrotnie. Użytkownik może wpisywać dane w dowolnej kolejności.

- Lista informacyjna na bieżąco komunikuje o brakujących, nadmiarowych lub błędnych danych. Wystarczy kliknąć na komunikacie błędu, aby poprawić.

- Program sprawdza poprawność wpisanych numerów np.. PESEL, REGON, NIP, numerów rachunków bankowych.

- Program udostępnia w polach tablice wyboru i słowniki z najczęściej używanymi wpisami.

- W celu uszczegółowienia obliczeń niektóre pola posiadają specjalne "podpola" lub kalkulatory - osobne, liczące okna.

- Zapamiętywanie wzorów obliczeniowych wpisanych bezpośrednio w pola formularzy.

- Zapamiętywanie większej ilości danych (np.. O nazwach i kwotach faktur) w sumatorach dostępnych w każdym polu kwotowym.

- Możliwość wpisywania dowolnych danych i blokowania obliczeń w polach formularzy w celu wymuszenia innego wyniku (przydatne np.. W przypadku wystąpienia różnic w interpretacji przepisów podatkowych przez różne urzędy skarbowe).

- Możliwość wpisania dowolnych notatek do formularza lub do każdego pola formularza.

I wiele innych.

Osoby korzystające z bezpłatnej licencji zobowiązują się do wskazania w zeznaniu dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, której Urząd Skarbowy przekaże kwotę 1% podatku należnego.


Liczba pobrań: 1462
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:IPS Przedsiębiorstwo Informatyczne
Rozmiar:8.26 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca