PlayStation Official Magazine - UK (Sony PS2, PS3, PSP and PS Vi 3.1.8

PlayStation Official Magazine - UK (Sony PS2, PS3, PSP and PS Vi to warta uwagi mobilna aplikacja, którą można zainstalować na smartfonie. Jej funkcje umożliwiają zaliczenie jej do kategorii Rozrywka. PlayStation Official Magazine - UK (Sony PS2, PS3, PSP and PS Vi może zagościć na naszym smartfonie lub tablecie dzięki zaangażowaniu pracowników Future plc

Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia wyposażone w system iOS w wersji 3.1.8. Jest to system mobilny stworzony przez Apple. Bazuje on na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5 i jądrze Darwin.

Za działanie iOS’a odpowiadają cztery warstwy abstrakcyjne czyli : Core OS, Core Services, Media, Cocoa Touch. Core Services odpowiada za obsługę baz danych, aplikacje i sieć. Media to warstwa odpowiedzialna za obraz i dźwięk. Interfejs użytkownika obsługiwany jest przez Cocoa Touch . Pierwsza wymieniona warstwa, czyli Core OS, odpowiada za współprace urządzenia z oprogramowaniem. Developerzy oferują użytkownikom iOS'a wiele ciekawych i przydatnych aplikacji. Warto polecić Metal Hammer: The Heavy Metal Bible oraz Condé Nast Traveler.