Qwerty 1.1 pl

Program wspomagający naukę szybkiego i bezwzrokowego pisania na klawiaturze komputerowej metodą dziesięciopalcową. Użytkownik może śledzić prędkość wpisywanych znaków, czas pracy oraz liczbę popełnianych błędów. Statystyki po każdym ćwiczeniu uwzględniają także stopień poprawności. Wszystkie informacje są każdorazowo wraz z datą i godziną zapisywane i archiwizowane.

Tematycznie, program daje możliwość wyboru poszczególnych lekcji ćwiczących kolejne sekcje klawiszy oraz zmierzenia się z losowymi testami sprawdzającymi. Wszystkie lekcje i testy są zwykłymi plikami tekstowymi, więc każdy może przeprowadzić ich edycję tworząc własne warianty. Sporą uwaga przywiązywano także do wszystkich możliwych skrótów klawiaturowych, które wszędzie są podawane w nawiasach.

Ponadto program zawiera także krótką informacje na temat prawidłowego ułożenia dłoni na klawiaturze, o czym przypomina zaraz przy uruchomieniu, oraz kilka zdań na temat histori klawiatury typu QWERTY. Szersze informacje dostępne są w formie strony HTML.

Próbójąc zebrać dotychczasowe osiągnięcia, zastosowano trzy różne sposoby interakcji oprogramowania z użytkownikiem. Wariant pierwszy to brak wszelkich informacji na temat poprawności pisania. Wariant drugi to informowanie użytkownika w przypadku użycia złego znaku, jednak umożliwienie dalszego pisania. Wariant trzeci to wymuszona poprawność, nie ma możliwości pisania dalej kiedy tekst nie jest poprawny.


Liczba pobrań: 1749
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:thmy
Rozmiar:54 KB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Liczba pobrań: 1749
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:thmy
Rozmiar:54 KB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Program miesiąca