Receptor - wersja rozszerzona 3.0.1

Receptor powstał po to, aby jak najbardziej ułatwić i przyspieszyć proces wystawiania recept lekarzom, którzy nie podpisali umów z NFZ uprawniających do przepisywania recept na leki refundowane. Aplikacja jest zbudowana w sposób intuicyjny nawet dla najmniej zaawansowanych użytkowników, a przygotowanie gotowego druku nie wymaga zapoznania się z obszerną dokumentacją. Program umożliwia tworzenie bazy pacjentów - zarówno ich dodawanie, jak i zapamiętywanie pacjentów figurujących na wypisanych receptach.

Receptor posiada bazę leków dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym wraz z danymi o dawce, postaci i opakowaniu. Lekarz ma możliwość skorzystania z międzynarodowej lub handlowej nazwy wybranego leku. Został wyposażony w różne mechanizmy archiwizacji - wbudowany w program lub zapisujący recepty w dokumentach .pdf. Dzięki temu dla pacjentów przygotowywane są listy ostatnio wypisywanych leków.

Wersja poszerzona umożliwia nanieść na receptę informacje o świadczeniodawcy, uprawnieniach pacjenta, oddziale NFZ oraz odpłatności za lek, a także automatycznie generuje wszystkie niezbędne kody kreskowe.