SBaGen 1.4.4

SbaGen to aplikacja, która posługuje się sekwencjami dźwięków i według autora poprawia jakość snu snu człowieka. Dzięki niej użytkownik ma rzekomo lepiej pamiętać, co mu się śniło. Autor SBaGena twierdzi, że w trakcie swoich eksperymentów odkrył, że jego program ma działanie rozszerzające świadomość i medytacyjne.

Dźwięki obuuszne to nagrania stereo z wykorzystaniem specjalnej technologii, której walory można zauważyć tylko z zastosowaniem słuchawek. Powinny mieć liniową charakterystykę częstotliwościową, aby emitowany przez nie dźwięk działał możliwie równomiernie.

Obsługa SBaGena jest nieco uciążliwa. Odbywa się z poziomu wiersza poleceń. Kliknij menu Start | Uruchom, a następnie wpisz polecenie cmd, aby przywołać okno wiersza poleceń. Teraz uruchom aplikację za pomocą polecenia sbagen. Zwięzłą pomoc uzyskasz, wpisując sbagen -h. W katalogu SBaGen 1.4.3 examples znajdziesz zbiór predefiniowanych dźwięków. Możesz je łączyć w określonej kolejności, modyfikować lub uzupełniać o nowe dźwięki.