SJPhone 1.65

SJPhone to aplikacja, której możliwości znacznie przewyższają większość aplikacji umożliwiających nawiązywanie połączeń VoIP, a jej wyglądowi nie można wiele zarzucić - interfejs jest dość przejrzysty, jednak początkowo może sprawiać trudności w obsłudze.

Podstawową funkcją każdej aplikacji typu softphone jest nawiązywanie połączeń głosowych - nie inaczej jest w przypadku programu SJPhone, jednak początkujący internauta może mieć problem ze znalezieniem pola, w który wpisywany jest docelowy numer telefonu czy też klawiatura numeryczna, która pojawia się dopiero po kliknięciu na nieco mało widocznym przycisku. Podobnie jak w przypadku klawiatury numerycznej, w SJPhone jest mnóstwo funkcji, których użycie wymaga znalezienia mało widocznych ikonek czy pól tekstowych.

Aplikacja posiada bardzo dobrą książkę telefoniczną, w której gromadzić można wiele informacji o swoich kontaktach. SJPhone posiada wbudowaną automatyczną sekretarkę, możliwość nawiązywania połączeń wideo oraz konferencji, a także - co czyni aplikację wyjątkowa - obsługę protokołu Jabber.

Opcji konfiguracyjnych jest dużo, a na szczególną uwagę zasługuje możliwość stworzenia kilku profili użytkowników, co sprawia, że bez większych problemów można korzystać z usług kilku dostawców telefonii internetowej.