SPEED 2

SPEED 2 SQL to nowoczesny, wszechstronny program do obsługi spedycji krajowej i zagranicznej. Program opracowany został w technologii klient serwer i współpracuje z serwerem MS-SQL firmy Microsoft, zapewniając komfort pracy i niezawodność działania.

System zakłada różne warianty wprowadzania danych. Pozwala na rozdział zleceń na podwykonawców i wykorzystanie własnego transportu. Zleceniem może być konkretne zamówienie klienta, lub ich grupa jeśli zamówień jest kilka (np. z miesiąca). Zlecenie wiąże odbiorcę z firmami transportowymi oraz z transportem własnym. Takie zastosowanie pozwala rozliczyć i ustalić rentowność zlecenia zarówno jeśli dane zadanie zostanie rozbite na kilka faktur sprzedaży, jak i wtedy, gdy będzie mu towarzyszyć kilka faktur zakupu usługi.

Dodatkowo pod zadaniem następuje rozliczenie kosztowe własnych samochodów i kierowców.

System jest elastyczny pozwalając na definiowanie własnych pól i ich znaczenia w sposób dowolny. Dzięki temu np. do opisu środków transportu można zdefiniować odpowiadające pola i opisać ich zawartość. Z uwagi na różnice w przyzwyczajeniach co do wyglądu zleceń transportowych umożliwiamy opracowanie dowolnego wzoru zlecenia - formularza po przesłaniu drogą elektroniczną. Program umożliwia wystawianie kart drogowych i rozliczanie kierowców z otrzymanych zaliczek i wynagrodzeń, wspomaga wystawianie zleceń poprzez katalog środków transportu i katalog kontrahentów.

Program zapewnia:

1. rejestrację zlecenia na przewóz - zlecenie przewozu jest zapisem umożliwiającym rozliczenie pod zleceniem zarówno dokumentów sprzedaży jak i zakupu usług oraz kosztów własnego transportu rejestrację zamówień klienta - obejmuje przypadek jeśli zlecenie klient zamawiający rozbija na kilka zamówień np. ze względu na to, że zlecenie obejmuje odcinek krajowy i zagraniczny lub kilka tras - przypadek gdy jedno zlecenie będzie sprzedawane - fakturowane nie jednym dokumentem,

2. przygotowanie i ewidencjonowanie zamówień - zleceń na przewóz dla firm transportowych wynajmowanych,

3. przygotowanie i rozliczenie kart drogowych dla własnych środków transportu,

4. analiza rentowności zlecenia,

5. tworzenie zestawień i analiz sprzedaży i zakupu,

6. powiązanie z innymi modułami zintegrowanego systemu HPZ; modułem handlowym, księgowym, płacowym, ewidencji czasu pracy.

Program współpracuje z modułem HANDEL który umożliwia dodatkowo prowadzenie magazynów, rozliczeń z klientami, prowadzenie raportów kasowych ewidencję wpłat bankowych, przygotowanie i wydruk przelewów integracje z programem księgowym lub książką przychodów i rozchodów.


Liczba pobrań: 1728
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:http://www.pei.pl/spedycja/
Rozmiar:63.75 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Liczba pobrań: 1728
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:http://www.pei.pl/spedycja/
Rozmiar:63.75 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Program miesiąca