TheSage's English Dictionary and Thesaurus 4.0.1774

Ten wyśmienity słownik języka angielskiego przyda się raczej nieco bardziej zaawansowanym adeptom języka niż początkującym, a w szczególności studentom i specjalistom z dziedziny lingwistyki, dla których będzie prawdziwym skarbem.

Program zawiera ok. 210 tys. haseł słownikowych, całą galerię kategorii leksykalnych (derywaty, synonimy, antonimy, hiponimy, hipernimy, meronimy, homonimy) oraz kategorii semantycznych, wszystko opatrzone ok. 1,2 mln odwołań między poszczególnymi hasłami. Wystarczy podać hasło w polu wyszukiwania albo podwójnie kliknąć na wyrazie, aby w oddzielnym panelu ukazało się obszerne wyjaśnienie (panele zamykane są za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy). Hasła wyświetlane są w postaci drzewiastej i mogą być zwijane i rozwijane.

W programie znajduje się też funkcja tworzenia anagramów, np.. Można szybko uzyskać listę 194 haseł uzyskanych z wyrazu "komputer". W opcjach można określić szereg ustawień, m.in.. Kolory i czcionki, za pomocą których wyświetlana jest informacja.


Liczba pobrań: 2398
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Sequence Publishing
Rozmiar:9.24 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Program miesiąca