Ubuntu Transformation Pack

Ubuntu Transformation Pack zmieni wygląd Windows XP, tak, by przypominało jedną z dystrybucji Linuksa. Pakiet zawiera nowe style, ikony i kilka modyfikacji systemu. Niestety, pakiet nie zawiera ani instalatora ani deinstalatora, nalezy więc przed wykorzystaniem go koniecznie utworzyć punkt przywracania.

Uruchomienie funkcji pakietu:

- Po rozpakowaniu archiwum przejdź do katalogu Apps, aby zainstalować UXtheme Multi-Patcher 5.0. Jest to specjalna łatka do Windows pozwalająca na korzystanie z rozszerzonych stylów wizualnych.

- Po zrestartowaniu komputera przejdź do folderu VisualStyles i kliknij dwukrotnie plik ClearLooks.msstyles, a w nowym oknie kliknij przycisk Zastosuj, aby zainstalować nowy styl wizualny.

- Przejdź do katalogu Icons i uruchom program Super_Turbo_Tango_Patcher_August_2006.exe. W ten sposób zostaną zainstalowane nowe ikony.

- W katalogu Apps znajdziesz katalog FindeXer Nightly V1.1.0.3, a w nim plik FindeXer Nightly V1.1.0.3.zip, którego zawartość najlepiej rozpakować do nowego katalogu w katalogu C:\Program Files. W nowym katalogu dwukrotnie kliknij plik Register.bat, aby zainicjować instalację. Jeśli podczas instalacji wystąpią błędy, należy jeszcze zainstalować Microsoft C Runtime Libraries For VS2005.

- Przejdź do menu Wallpaper, kliknij znajdujący się w nim plik graficzny prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Ustaw jako tło pulpitu.