Visikid 2009

Visikid to nieinwazyjna forma kontroli rodzicielskiej. Składa się z programu, który instalujesz na komputerze używanym przez twoje dziecko oraz panelu administracyjnego dostępnego online za pośrednictwem dowolnej przeglądarki. W odróżnieniu od konkurencyjnych aplikacji tego typu Visikid w żaden sposób nie blokuje dostępu do Internetu bądź jego wybranych zasobów. Jego rolą jest monitorowanie aktywności użytkownika – rejestruje strony otwierane w przeglądarce, uruchamiane programy oraz mierzy czas, który dziecko spędza przed monitorem.

Dane te są następnie zapisywane na internetowym koncie usługi i na ich podstawie, w panelu administracyjnym, tworzone są szczegółowe raporty oraz wykresy. W każdej chwili i z dowolnego komputera możesz sprawdzić, kiedy, jak długo i z jakich stron lub programów korzystało twoje dziecko. Niezależnie od tego co tydzień otrzymujesz na swój adres e-mail raport podsumowujący aktywność dziecka, chyba że wyłączysz tę opcję w panelu administracyjnym.

Z Visikid możesz korzystać bezpłatnie, choć w takim wypadku jako administrator będziesz miał dostęp do statystyk obejmujących wyłącznie bieżący dzień.

Wymaga założenia konta online.