VistaBootPRO 3.3

Narzędzie pozwalające w prosty i przystępny dla średniozaawansowanego użytkownika sposób kontrolować start Windows Visty, jeśli na jednym komputerze masz zainstalowane obok siebie Windows 2000/XP/2003 i Vistę.

Vista przejmuje kontrolę nad procedurą startową i nie tak łatwo ją ominąć. Microsoft w trosce o bezpieczeństwo zrezygnował z tradycyjnego pliku boot.ini, którego konfiguracja ograniczała się do wpisywania lub edytowania poleceń z poziomu Notatnika. Vista posiada specjalne narzędzie uruchamiana z poziomu linii poleceń o nazwie Boot Configuration Data, w skrócie BCD. Więcej o nim można przeczytać na stronie http://www.microsoft.com/technet/windowsvista/library/85cd5efe-c349-427c-b035-c2719d4af778.mspx , jednak czas jaki trzeba poświęcić na zapoznanie się z tym poleceniem wystarczyłby prawdopodobnie na kilkukrotnie przeinstalowanie dwóch systemów.

Zapomnij również o jakiejkolwiek intuicyjności i wygodzie obsługi. Jeśli chcesz korzystać z Visty przez dłuższy czas to bez problemu możesz pozostawić konfigurację taką jaka jest. Schody zaczynają się wtedy, gdy zechcesz usunąć nowy system i przejść z powrotem na Windows XP. Nie wystarczy usunięcie partycji z systemem Vista, bo program rozruchowy i tak będzie próbował domyślnie uruchomić nieistniejący system a w efekcie zawiesi komputer. Aby uniknąć takiej sytuacji warto skorzystać ze specjalnego narzędzia VistaBootPro. Należy go zainstalować w systemie Windows XP. Posiada on graficzny interfejs i w przeciwieństwie do BCD jest dużo prostszy w obsłudze. Wystarczy zmienić z jego pomocą kolejność uruchamiania systemów (domyślny ma być XP). Upewnij się, poprzez ponowne uruchomienie komputera, czy zmiany zostały wprowadzone. Następnie uruchom XP, usuń partycję systemu Vista, a następnie katalog C:/Boot. Jeśli wszystko jest w porządku, to system w czasie procedury startowej będzie sie znów odwoływał do pliku boot.ini.


Liczba pobrań: 4846
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:PROnetworks
Rozmiar:1.67 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Liczba pobrań: 4846
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:PROnetworks
Rozmiar:1.67 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Program miesiąca