WinAVI Video Converter 11.5

WinAVI Video Converter to zestaw narzędzi do konwersji plików wideo pomiędzy różnymi formatami. Konwertuje wszelkie rodzaje wideo do WMV,AVI,RMVB,RM, umożliwia także konwersję pomiędzy formatami, jak no z AVI do RM, WMV do AVI, MPEG do AVI, itp. Pozwala także przekonwertować plik wideo do formatu gotowego do zapisu na DVD (jednak jego menu musimy przygotować już innym programem, podobnie jak i wypalić płytę).

Ponadto WinAVI Video Converter obsługuje też między innymi formaty DivX, ASF, RM i Flash. Bez problemu radzi sobie z dźwiękiem {a:http://www.idg.pl/news/356637/asus.oplay.hd2.multimedialny.odtwarzacz.z.usb.30.html}}Dolby Digital AC3. Zoptymalizowane pod kątem wydajności algorytmy zawarte w programie zapewniają konwersję płyty DVD krótkim czasie – 4 GB danych zostaną przekonwertowane w niecałe 10 minut. Współpraca z NVIDIA CUDA przyspiesza działanie kodeka h264 prawie czterokrotnie.

Użytkownik ma możliwość podglądu w czasie rzeczywistym kodowanego materiału. Za pomocą WinAVI Video Convertera można też po przekształceniu filmu wypalić go od razu na płycie CD lub DVD (jeżeli mamy program do wypalania, np. Nero Burning ROM). Program zadba o wyłączenie komputera po zakończeniu wszystkich operacji.

Aplikacja nie ma polskiej wersji językowej. Wariant shareware WinAVI umieszcza w konwertowanych filmach znak wodny.