ZOOTECHNIK 2007 2.1 pl

ZOOTECHNIK 2007 jest programem komputerowym wspomagającym zarządzanie hodowlą zwierząt w gospodarstwie rolnym. Aktualnie przeznaczony jest dla hodowców bydła mlecznego i mięsnego. W najbliższym czasie udostępnione zostaną także moduły do obsługi trzody chlewnej, owiec i kóz. Program może być wykorzystywany przez hodowców posiadających dowolną ilość zwierząt – od kilku pojedynczych osobników do stad liczących wiele tysięcy sztuk podzielonych na różne lokalizacje geograficzne.

Innowacyjnym i unikalnym rozwiązaniem, nie spotykanym w konkurencyjnych produktach a oferowanym w ZOOTECHNIKU 2007, jest graficzny plan gospodarstwa. Ułatwia on gospodarowanie wszystkimi informacjami, przyśpieszając jednocześnie pracę. Zwierzęta rozmieszczone są na planie w poszczególnych obiektach hodowlanych. Umożliwia to dowolne zarządzanie danymi zwierząt, co z kolei stwarza możliwość wygodniejszej i bardziej intuicyjnej pracy z programem.

ZOOTECHNIK 2007 pozwala na gromadzenie różnorodnych informacji dotyczących każdego zwierzęcia, jak np.: rasa, nr kolczyka, data urodzenia bądź przybycia do stada czy rodowód danej sztuki, co jest szczególnie przydatne do udokumentowania pochodzenia bydła wpisywanego do Księgi Głównej prowadzonej przez PZHiPBM.

W kartotekach bydła można umieścić dane zdrowotne, dokonywane pomiary czy też dane żywieniowe. Umożliwia to dokładną analizę kosztów leczenia i żywienia oraz określenie wpływu sposobu żywienia na wydajność mleczną, przyrosty masy itp. Wprowadzanie danych z ilościowych i jakościowych badań mleka pozwala na uzyskanie przejrzystych danych o laktacji w formie tabelarycznej lub na wykresach. Dużym ułatwieniem dla hodowcy jest rozbudowany terminarz przypominający o zdarzeniach związanych z hodowlą, takich jak: zbliżający się termin wycielenia, zasuszenia czy planowanego zabiegu. Program generuje także druki hodowlane wymagane przez ARiMR oraz pozwala uzyskiwać różnorodne raporty, sporządzać wydruki zestawień, dokonywać analiz ekonomicznych i rzeczowych.


Liczba pobrań: 1472
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:AgroPower Sp. z o.o.
Rozmiar:98.31 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca