0.7 zgłoś się - Miranda z obsługą Gadu-Gadu

Doczekaliśmy się wydania 0.7 popularnego komunikatora Miranda. Dlaczego to takie ważne? Otóż po raz pierwszy zaimplementowano w nim obsługę protokołu Gadu-Gadu. Już nie trzeba korzystać z wtyczek, aby rozmawiać ze znajomymi. Jeżeli masz dość reklam w najpopularniejszym polskim komunikatorze, to Miranda będzie rozsądną alternatywą.

Masz dość GG? Miranda 0.7 jest ciekawą alternatywą

Masz dość GG? Miranda 0.7 jest ciekawą alternatywą

Komunikator obsługuje domyślnie takie protokoły jak AIM, Gadu-Gadu, ICQ, IRC, Jabber, MSN i Yahoo. Program dostępny jest jako instalator w języku angielskim, ale na stronie Miranda.org, można pobrać polskie tłumaczenie do programu. Nie jest to konieczne, gdyż najważniejsze funkcje są logicznie umieszczone w rozbudowanym oknie konfiguracyjnym.

W nowym wydaniu dodano protokół GG do instalatora, poprawiono kodowanie Unicode, a wiadomości są przechowywane jako UTF-8. Wprowadzono również nowe zarządzanie ikonami, które pozwala jeszcze lepiej dostosować wygląd programu do własnych upodobań. W wersji 0.7 znalazło się szereg poprawek i udogodnień, o których można przeczytać tutaj.

Pobierz plik instalacyjny, zgodny z Unicode.


Zobacz również