1,3 megapiksela w handheldzie

Koncern Sony zaprezentował dwa nowe handheldy z serii Clie - modele PEG-NX73V oraz PEG-NX80V. Obydwa urządzenia wyposażono w system Palm 5, procesor ARM 200 MHz, kolorowe wyświetlacze, wbudowane cyfrowe aparaty fotograficzne oraz port rozszerzeń CompactFlash.

1,3 megapiksela w handheldzie

Cechą charakterystyczną modelu PEG-NX80V jest aparat cyfrowy o wyjątkowo wysokiej, jak na tego typu urządzenie, rozdzielczości matrycy - 1,3 megapiksela. Pozwala to na rejestrowanie zdjęć w rozdzielczości 1280x960 (drugi model zapisuje fotografie o maksymalnej rozdzielczości 640x480). Handheldy różnią się także objętością pamięci - PEG-NX73V ma 16 MB RAMu i 32 MB pamięci ROM, podczas gdy PEG-NX80V- po 32 MB RAM i ROM.

Oprócz formatu CompactFlash, urządzenia obsługują również karty pamięci Magic Gate, Memory Stick, Memory Stick Duo oraz Memory Stick Pro. Nowe Clie trafią na rynek 7 ("słabszy" model PEG-NX73V) i 28 (bogatszy PEG-NX80V) czerwca. Cen na razie nie podano, aczkolwiek wiadomo, że handhedly sprzedawane będą w zestawie ze stacją dokującą (wyposażoną w złącze USB), zasilaczem i przewodem sieciowym, słuchawkami stereofonicznymi z pilotem oraz "rysikiem".