1,8-calowy SSD z AES

CoreSolid Storage (firma utworzona przez przedsiębiorstwa PQI i TDK) wprowadziła do swojej oferty nowy dysk typu SSD. Jest to 1,8-calowe urządzenie zbudowane w oparciu o chipy SLC NAND flash i oferujące 128-bitowe szyfrowanie AES.

W 2007 roku powstała spółka joint-venture o nazwie CoreSolid Storage, której założycielami są dwie firmy - Power Quotient International (PQI) i TDK. Jej przedstawiciele poinformowali właśnie o pierwszym w jej ofercie 1,8-calowym dysku typu SSD (Solid State Drive) zapewniającym bezpieczeństwo naszym danym poprzez wsparcie 128-bitowego szyfrowania AES.

Nowość firmy CoreSolid Storage

Nowość firmy CoreSolid Storage

Urządzenie, które przeznaczone jest głównie na rynek komputerów typu UMPC oraz przenośnej elektroniki, zostało zbudowane w oparciu o pamięci NAND wykonane w technologii SLC (Single-Level Cell). Korzysta z interfejsu micro SATA oraz metody zarządzania flash o nazwie "Kotobuki" zapewniającej dyskowi - jak czytamy w informacji prasowej - "możliwość pracy przez 5 lat 24 godziny na dobę."

Sprzęt pozwala na zmagazynowanie 64 GB danych, które są odczytywane z prędkością 100 MB/s. Urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane na zbliżających się targach Computex 2008.

Więcej informacji można znaleźć na witrynie producenta.