1 GB SD od Panasonica

Panasonic jako kolejny producent wprowadził do swojej oferty promowane przez koncern karty pamięci SD o pojemności 1 GB.

1 GB SD od Panasonica
Premiera rynkowa nowego produktu planowana jest już w kwietniu na rynku japońskim. W maju br. pojawi się również u dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna to 499,99 EUR na rynku niemieckim, oraz 499,99 USD w USA.

Od czasu premiery rynkowej w 1999 roku, karty pamięci SD używane są w różnorodnych cyfrowych urządzeniach, takich jak cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery wideo, komputery PC, palmtopy (PDA) i telefony komórkowe.

Zobacz również:

  • Flashpoint - sposób na to, aby Flash nigdy nie odszedł

Jak wskazują statystki, do chwili obecnej karty SD mają głównie zastosowanie w cyfrowych aparatach fotograficznych. Dynamiczny wzrost tego rynku oraz rozwój technologiczny sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na nośniki, które pomieszczą zdjęcia o dużej rozdzielczości. Dodatkowo, na wzrost zapotrzebowania wpływa coraz większa popularność funkcji zapisu obrazu wideo w formatach MPEG4 i MPEG2, jakie oferują już nawet amatorskie urządzenia cyfrowe.

Transfer danych na kartach Panasonica ma osiągać 10 MB/s.