1 września - muzyczna konferencja Apple

Firma Apple rozesłała wczoraj zaproszenia na swoje spotkanie medialne 1 września. Podczas "Środy Apple" deweloperzy przedstawią dziennikarzom, bloggerom i analitykom jeden ze swoich nowych produktów lub usług. Zaproszenie nie zawiera informacji, o czym dokładnie mowa. Jest tylko miejsce, data i godzina spotkania oraz zdjęcie gitary ze środkiem w kształcie jabłuszka Apple.

1 września - muzyczna konferencja Apple

Konferencja Apple już 1 września

Spotkanie odbędzie się w Yerba Buena Center w San Francisco o godzinie 10:00 (o 19:00 czasu polskiego). Jak zwykle, wrześniowa konferencja Apple dotyczyć będzie nowości muzycznych. Wciąż jednak nie wiadomo, co zaproponuje nam Steve Jobs. Analitycy spodziewają się, że może to być nowy iPod touch z kamerą do FaceTime, iOS 4 dla iPadów, nowa generacja Apple TV lub mniejszy, 7-calowy iPad.

Nowy iPod touch?

Apple przyzwyczaiło nas już do swoich wrześniowych zapowiedzi iPodów. Rok temu, podczas podobnego spotkania, przedstawiono najnowsze modele iPoda nano. Pojawiają się pogłoski, że tym razem może chodzić o wprowadzenie do iPod touch kamery, która pozwoliłaby na rozmowy wideo za pomocą technologii FaceTime. Doniesienia te potwierdza serwis MacRumors, który dotarł do zdjęć nowych urządzeń ze specjalnym miejscem na zamontowanie kamery.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych
  • Gdzie chowają się bogaci podczas wojny?
  • WWDC 2022 już trwa - oglądaj razem z nami!

iTunes na chmurze obliczeniowej?

Od dłuższego czasu Apple pracuje nad przeniesiem bazy iTunes do popularnych systemów cloud-computing. Zmiana ta pozwoliłaby na zamieszczanie własnych utworów muzycznych i list odtwarzania w internetowej chmurze. Użytkownicy mieliby do niej dostęp, niezależnie od urządzenia, przy którym w danej chwili pracują. Może 1 września zobaczymy choć pierwszą część nowych pomysłów dla iTunes?

Aktualizacja Apple TV?

Trudno trochę podciągnąć do gitary z obrazka nową wersję odtwarzacza Apple TV. Kto wie, może jednak pojawią się jakieś informacje na temat ciekawostek szykowanych przez sprzętowców Apple? Nowa wersja odtwarzacza ma mieć nazwę iTV, a plotka mówi, że będzie mieć dysk o pojemność 16 GB i przeniesie się z systemu Mac OS X na iOS. Nowy odtwarzacz powinien mieć dostęp do App Store i pełną współpracę z innymi usługami i urządzeniami Apple.

7-calowy iPad?

Ostatnia z pogłosek mówi o nowym, mniejszym iPadzie, co także zdaje się możliwe. Analitycy sądzą, że wydanie urządzenia sporo przez sezonem świątecznym to dobry pomysł. Klienci będą mieli więcej czasu, by zastanowić się czy warto kupić iPada na prezent pod choinkę.

Co z tego ostatecznie wyjdzie? Dowiemy się w środę, gdy uczniowie pójdą do szkół, a Steve Jobs rozpocznie jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań firmowych września. Wieści z San Francisco spodziewaj się w naszym serwisie jeszcze tego samego dnia.