10-calowy Asus N10, nie z linii EeePC

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowego, niewielkiego notebooka Asusa - modelu o oznaczeniu N10. Co ciekawe, urządzenie, które wyposażono w 10,2-calowy wyświetlacz, nie należy do rodziny EeePC.

Asus N10 to mobilne urządzenie, cechujące się niewielkimi wymiarami oraz ładnym wyglądem - jego klapa jest w kolorze złotym, natomiast zawiasy pokryte zostały chromem. Urządzenie wyposażono w 10,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz 1,6-gigahercowy procesor Intel Atom. Sprzęt oferuje użytkownikowi do dyspozycji dysk twardy o pojemności 320 GB, trzy porty USB 2.0, slot ExpressCard, slot kart pamięci SDHC, moduł WiFi oraz moduł Ethernet. Nowość oferuje również skaner linii papilarnych oraz możliwość podłączenia do zewnętrznego wyświetlacza za pomocą interfejsu D-Sub lub HDMI. Warto jednakże dodać, że nie dysponuje ona wbudowanym napędem optycznym.

Niestety premiera rynkowa urządzenia nie jest znana. Wiadomo natomiast (z nieoficjalnych źródeł), że jego cena powinna oscylować w przedziale 330 - 430 euro.

Zdjęcia nowego notebooka można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również