10 ciekawostek z prywatnego życia Billa Gatesa

Bill Gates - twórca Microsoftu i drugi najbogatszy człowiek na Ziemi - w jednym z wywiadów dla Daily Mail ujawnił niedawno kilka niezwykle ciekawych osobistych szczegółów, o których nikt do tej pory nie miał pojęcia.

Bill Gates

Bill Gates

Gates udzielił szerokiego wywiadu dla Daily Mail. Oto 10 najciekawszych szczegółów z życia osobistego twórcy potęgi Microsoftu.

10 prywatnych ciekawostek dotyczących Billa Gatesa

1. Dzieci Billa lubią go drażnić, śpiewając mu piosenkę “Billionaire" Travie McCoy’a i Bruno Marsa.

2. Bill Gates właśnie podarował na cele dobroczynne 28 miliardów USD

3. Każde z jego trojga dzieci (15, 12 i 9 lat) odziedziczy “tylko" po 10 milionów USD - to grosze w stosunku do jego 56-miliardowej fortuny. Dlaczego dostaną tak mało? Ponieważ Gates uważa, że “tak wielka kwota pieniędzy nie byłaby dla nich dobra"

4. Czy Bono (słynny wokalista z U2) zaprosił Gatesa za scenę, gdy U2 grał koncert w Seattle? Niekoniecznie, gdyż Bono tej nocy spał w domu Billa.

5. Bill zapytany o powrót do Microsoftu na pełny etat powiedział, że teraz jego życie skupia się na jego fundacji charytatywnej.

6. Dlaczego próbujemy znaleźć lekarstwo na raka zamiast na malarię? Bill zamierza wykorzystać swoje bogactwo do zwalczania malarii.

7. Bill stara się o dobre ceny leków. “Uzyskujemy obniżki na leki, możemy też śledzić, jak wiele dzieci przyjmuje leki."

8. Ludzie z Trzeciego Świata nie mają pojęcia kim jest Bill Gates. “Nie wiedzą kim jestem, ponieważ nie dotyczy to ich świata.

9. Bill ma konto na Twitterze, ale ma też problem z Facebookiem - liczba zaproszeń do listy znajomych już dawno wymknęła się spod kontroli.

10. Bill ujawnił, że jego wieloletnia ex-dziewczyna Priscilla Chan, z która był wiele lat, spotyka się z założycielem , Markiem Zuckerbergiem, który prywatnie jest dobrym znajomym Billa.

Źródło: Mashable