10 darmowych aplikacji na Windows Mobile, które musisz mieć

Na rynku pojawia się coraz więcej zaawansowanych telefonów komórkowych z systemem Windows Mobile - przykładem chociażby zaprezentowany niedawno HTC Touch Diamond, szybko ochrzczony konkurentem iPhone'a. Urządzenia tego typu bez wahania można określić już mianem przenośnych komputerów, które potrafią bardzo wiele, mimo małego ekranu, ograniczonej klawiatury itp. Przedstawiamy dziesięć darmowych programów działających pod systemem Windows Mobile, które rozszerzą możliwości twojej komórki.

Dawno minęły czasy, kiedy telefon komórkowy służył przede wszystkim do rozmów i SMS-ów, a jego najważniejszymi cechami był wygląd i jakość mikrofonu oraz głośnika. Dziś komórki są mobilnymi urządzeniami, które niewiele ustępują tradycyjnym komputerom.

Telefon może służyć do pracy - dostępne są pakiety biurowe o dużych możliwościach, które nie ograniczają się do edytora tekstu, czy czytnika dokumentów PDF - za ich pomocą można z powodzeniem tworzyć prezentacje multimedialne czy dowolnie manipulować arkuszami kalkulacyjnymi. Komórka może być bramą do Internetu - dostępne są coraz lepsze przeglądarki, programy pocztowe, a komunikatory sieciowe to nie tylko tekst, ale także rozmowy VoIP. Od dawna telefony są też centrum rozrywki - użytkownik może rozluźnić się grając w Quake'a albo zabić czas spędzony w podróży oglądając film np. w formacie DivX. Urządzenie mobilne może posłużyć także jako odtwarzacz muzyki, tłumacz elektroniczny czy mapa z nawigacją satelitarną. Podsumowując możliwości komórek - kwestia czasu, zanim tradycyjny pecet odejdzie do lamusa z etykietą prądożernego mebla.

10 darmowych aplikacji na Windows Mobile, które musisz mieć

HTC Touch Diamond to bardziej przenośny komputer, niż telefon komórkowy.

Każdego dnia programiści specjalizujący się w tworzeniu aplikacji na telefony komórkowe publikują dużą ilość oprogramowania - niestety, lwia część jest kiepskiej jakości albo autorzy wymagają wykupienia często drogich licencji. W artykule prezentujemy garść aplikacji, które powinien zainstalować każdy posiadacz komórki z systemem Windows Mobile.